Enne talve tuled särama

Enne talve tuled särama

Sügisel ja talvel tehakse enamus sõite hämaras või pimeda ajal. Sõiduki esitulede katete halb läbipaistvus võib oluliselt vähendada valgusvihu pikkust ja intensiivsust, nähtavus halveneb ja teekond muutub ohtlikumaks. Turtle Wax pakub plastesitulede katete taastamiseks vahendid, mille abil iga autoomanik ise saab olukorda parandada.

Komplekti juhisekohane kasutamine muudab kollakaks tõmbunud ja tuhmunud tulekatted klaarimaks ja läbipaistvamaks, kuid mõranenud, mikropragudega, kivitäketega, seestpoolt niiskunud või muude tugevate ilmastikukahjustustega esitulekatted ei pruugi taastamise käigus tagasi saada oma esialgset läbipaistvust.

Pakendis on tööks vajalikud vahendid: kolm erineva tugevusega poleerimiskäsna; mikrokriimustuste eemaldamise vahend Clarifying Compound; käsnade ja poleeritava pinna niisutusvahend Spray Lubricant ja kaitsevahendiga immutatud lapid Lens Base Coat Wipe ja Lens Sealing Wipe.Kuna pinna lõppviimistluseks ette nähtud vedelik on nahka ärritava toimega, on pakendis ka kilekinnas. Lisaks pange valmis maalriteip ja mõned puhtad puuvillased lapid.

Kuidas kasutada:

  1. Peske esitule pind puhtaks Turtle Wax autošampooniga ning kuivatage.
  2. Katke ümbritsevad värvkattega pinnad maalriteibiga.
  3. Puhastage esitulesid ükshaaval. Valage vahendit Clarifying Compound puuvillasele lapile. Hõõruge tugevasti ja ühtlaselt kogu esitule pinda. Poleerige üle pehme puhta puuvillase lapiga. Kui pind pole piisavalt puhas, jätkake pt 4 kohaselt.
  4. Pihustage vahendit Spray Lubricant nii esitulele kui ka rohelisele (#1) poleerimiskäsnale. Hõõruge käsnaga tugevate edasi-tagasi liigutustega üksnes lisatöötlemist vajavaid kohti, kuni suurem osa oksüdatsioonikihist on eemaldatud. Lisage vajadusel vahendit, et esitule pind ja käsn oleksid kogu aeg niisked.
  5. Seejärel hõõruge kohe pinda umbes 1 min vältel pruuni (#2) käsnaga samuti edasi-tagasi liigutustega, kuid 90º võrra varasemast liikumisest erinevas suunas. Lisage vajadusel vahendit Spray Lubricant, et esitule pind ja käsn oleksid kogu aeg niisked. Edasi poleerige umbes 1 min vältel pinda järgmise käsna lilla poolega (#3) ning lõpuks samuti 1 min sinise poolega (#4).
  6. Kuivatage pind puuvillase lapiga. Kandke pinnale vahendit Clarifying Compound ja töödelge pinda põhjalikult edasi-tagasi liigutustega kuni esitule läbipaistvus on taastunud. Laske kuivada, kuni pind muutub häguseks. Poleerige puuvillase lapiga särama. Vahendit Clarifying Compound saab kasutada ka poleerimismasina ja mopiga kiirusel 1500 p/min.
  7. Tähtis – enne järgmist sammu veenduge, et mõlemad esituled on puhastatud. Kasutage komplektis olevat kilekinnast. Avage Lens Base Coat Wipe pakend. Pühkige taastatud plastpind edasi-tagasi liigutustega hoolikalt lapiga üle. Kui pind on kuivanud, avage Lens Sealing Wipe pakend ja pühkige pind veelkord üle. Pinnale tekkiv kaitsekiht aitab ära hoida esitule tuhmumist ja plastiku kollakaks muutumist. Kaitsekiht kuivab ja taheneb lõplikult 24 tunni jooksul.

Hoiatus: Lapi immutusvedelik võib ärritada silmi ja nahka. Silma sattumisel loputada kohe rohke puhta veega 15 min jooksul. Nahale sattumisel pesta kohe põhjalikult vee ja seebiga. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida külmumast.